- O Gabinecie
- Specjaliści
- Dostosowane do Twoich potrzeb
Nasi specjaliści wykonują zabiegi z zakresu endoprotezoplastyki stawów biodrowych, kolanowych oraz barkowych, oferując najnowocześniejsze rozwiązania chirurgiczne i rehabilitacyjne. W ramach naszego gabinetu wykonujemy także artroskopie stawów, które pozwalają na minimalnie inwazyjne leczenie urazów oraz chorób zwyrodnieniowych.
Warto podkreślić, że przykładamy ogromną wagę do regeneracji tkanek, wprowadzając zaawansowane metody medycyny regeneracyjnej, w tym terapie osoczem bogatopłytkowym (PRP) oraz terapię kwasem hialuronowym. Dzięki temu, możemy znacząco poprawić stan zdrowia pacjentów cierpiących na dolegliwości stawów i mięśni, minimalizując potrzebę bardziej inwazyjnych procedur chirurgicznych.
- Od wielu lat zajmuję się leczeniem urazów u sportowców: leczeniem urazów wielowięzadłowych, szyciem łąkotek, rekonstrukcją chrząstek stawowych, szyciem ścięgien, medycyną regeneracyjną oraz ortobiologią.
- Razem z moim zespołem zajmujemy się również diagnostyką urazów: badanie ortopedyczne, wysokiej jakości USG narządu ruchu, wkładki diagnostyczne PodoSmart, platforma pedobarograficzna.
- Operacje ortopedyczne wykonuję na najwyższej jakości sprzęcie: artroskopowy tor wizyjny w rozdzielczości obrazu 4K firmy Arthrex, implanty renomowanych firm jak Arthrex, Stryker, Smith&Nephew i inne.
- Od wielu lat pod moją opieką znajdują się zawodnicy I ligi: piłkarze piłki nożnej zespołu Chrobry Głogów oraz piłkarze ręczni SPR Głogów. Na swoim koncie mam również leczenie zachowawcze i operacyjne u zawodników innych dyscyplin: trójboiści, triatloniści, biegacze, sporty sztuk walk, siatkarze, koszykarze, kolarze, strongmani oraz wielu innych.
Z powodu długoletniego doświadczenia, dużej ilości zebranych narzędzi diagnostycznych i terapeutycznych powstała marka SportBioRegen zajmująca się sportową medycyną bioregeneracyjną. Świadczymy kompleksową opiekę medyczną nad Pacjentem, leczenie urazów i kontuzji u sportowców.
Terapia ORTHOKINE ®
Terapia Orthokine jest w pełni autologiczną, skuteczną, bezpieczną i popartą badaniami klinicznymi formą leczenia. Wskazaniami do terapii są stany zapalne stawów spowodowane chorobą zwyrodnieniową, urazy mięśni i ścięgien, bóle korzeniowe pleców.
Polega na podaniu pacjentowi w postaci wstrzyknięcia jego własnych namnożonych, skoncentrowanych białek przeciwzapalnych wytworzonych z krwi od niego wcześniej pobranej. Nie wprowadza się do organizmu żadnych obcych substancji, a jedynie białka pochodzące z własnej krwi pacjenta. Terapia stosowana jest od 1998 roku. W ponad 500 licencjonowanych ośrodkach na całym Świecie wykonano już ponad 500 tysięcy wstrzyknięć surowicy.
Skuteczność terapii Orthokine® oraz jej tolerancja przez pacjentów zostały sprawdzone klinicznie i potwierdzone naukowo w badaniach klinicznych. Ta naturalna, biologiczna metoda leczenia stanowi przykład zastosowania biologii molekularnej w ortopedii. Dokładna obserwacja pacjentów w wieloletnich badaniach, wyniki testów przedklinicznych i badań klinicznych, doświadczenia lekarzy potwierdzają skuteczność i dobrą tolerancję terapii Orthokine® przez pacjentów.
Terapia Orthokine® powoduje hamowanie procesu zapalnego stawów charakterystycznego dla zmian zwyrodnieniowych, spowolnienie niszczenia chrząstek i tkanek, zahamowanie stanu zapalnego nerwu i jego otoczenia w przypadku bólu pleców, ograniczenie i zmniejszenie nasilenia bólu, poprawę funkcji mięśni i ścięgien po przebytych urazach. Przedstawiamy listę słynnych pacjentów, w tym sportowców poddanych terapii Orthokine: https://orthokine.pl/slynni-pacjenci/.
WIELOSPECJALISTYCZNE GABINETY LEKARSKIE
Technologia PodoSmart®
Wykorzystujemy innowacyjny system PodoSmart®, który uanalizuje dane z obu stóp podczas każdego kroku w zróżnicowanych warunkach – podczas badania w gabinecie, laboratorium, podczas swobodnego chodu lub biegu poza gabinetem.Dzięki elastyczności przeprowadzania pomiaru zapewnia szczegółowy obraz dynamicznych parametrów chodu.
W warunkach klinicznych analiza chodu jest ważnym czynnikiem wykorzystywanym przez specjalistów do oceny nieprawidłowości w ruchu. Aby zdiagnozować dysfunkcję chodu należy wykonać wizualną ocenę ruchu Pacjenta. Jednakże, gdy takiej oceny dokonuje się kiedy Pacjent jest boso lub stopy są w spoczynku, badanie nie jest odzwierciedleniem naturalnego wzorca chodu Pacjenta. Sam fakt badania w gabinecie może mieć wpływ na zniekształcenie wyników.
Dzięki zastosowanej technologii możemy poprawiać wyniki sportowców, zminimalizować ryzyko urazów i określić najlepsze praktyki rehabilitacyjne.
Jak to działa?
- Pacjent zakłada specjalnie dopasowaną wkładkę DigitsoleTM do swojego obuwia.
- Wkładka na bieżąco monitoruje każdy krok, a dane są przesyłane do naszego systemu.
- Algorytmy analizują zebrane informacje i przedstawiają wyniki w formie czytelnych danych.
- Na podstawie wyników proponujemy dedykowane ćwiczenia i leczenie, które pomagają w poprawie biomechaniki ruchu.
Kriolezja
Krioelzja to innowacyjna, minimalnie inwazyjna, przezskórna a zarazem wysoce skuteczna metoda leczenia bólu przy zastosowaniu niskich temperatur. Dzięki przerwaniu drogi sygnałom bólowym uzyskujemy znaczną redukcję bólu. Pacjentom z bólem przewlekłym wraca radość życia.
Celem zabiegu jest wyeliminowanie przewodzenia bólu poprzez czasowe wyłączenie funkcji czuciowych wybranych struktur obwodowego układu nerwowego. Jest to odpowiednik blokad nerwowych, pozbawiony działania ubocznego i ogólnoustrojowego wywołanego przez duże dawki steroidów, środków znieczulających lub alkoholi.
Umożliwia szybki powrót do normalnej aktywności. Kriolezja charakteryzuje się wysoką skutecznością. U około 70-80% pacjentów uzyskuje się całkowite lub znaczne ograniczenie doznań bólowych. Zabiegi kriolezji można wykonywać w bardzo dużej liczbie przewlekłych zespołów bólowych.
Do najczęstszych wskazań zalicza się: bóle stawu krzyżowo-biodrowego, zwyrodnienia stawów międzykręgowych w odcinkach szyjnych, piersiowych i lędźwiowych, bóle kości guzicznej, bóle głowy i karku w przypadku neuralgii potylicznej, neuralgie, bóle pooperacyjne po torakotomii, bóle ściany klatki piersiowej, bóle punktów spustowych, bolesne nerwiaki, np. nerwiak Mortona, bóle fantomowe, zespół „łokcia tenisisty” i „łokcia golfisty”, zespół bolesnego barku.
Ortobiologia
Różnorodne terapie:
- terapia kwasem hialuronowym,
- terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) oraz fibryną (PRP bez antykoagulantu – działającą jak klej tkankowy),
- terapia kolagenem medycznym,
- terapia komórkami macierzystymi.
Operacyjne oraz artroskopowe rekonstrukcje uszkodzeń stawów, więzadeł oraz mięśni
- Artroskopowe techniki rekonstrukcyjne rozwinęły się w ostatnim czasie znacząco. Miniinwazyjnie jesteśmy w stanie zrekonstruować kilka uszkodzeń jednocześnie. Obecnie w czasie jednego zabiegu jesteśmy w stanie zrekonstruować zerwane więzadła, zszyć łąkotkę, odświeżyć ubytki w chrząstce stawowej lub je zrekonstruować. Często łączymy w trakcie jednego zabiegu kilka procedur, np. artroskopię z osteotomią okołokolanową i różne materiały, np. implanty z materiałami biologicznymi.
- W przypadku świeżych i zastarzałych urazów ścięgna Achillesa, lub innych ścięgien dochodzi do ich retrakcji (obkurczenia) i mamy zaburzoną ciągłość struktury. Dzisiejsza ortopedia rekonstrukcyjna ma szereg możliwości odtworzenia ciągłości struktur. Specjalistyczne techniki operacyjne w połączeniu z autograftami, czy allograftami lub protezami ścięgien daje nam możliwość odtworzenia ich ciągłości i powrotu funkcjonalności. Nierzadko wspomagamy się możliwościami medycyny regeneracyjnej (ortobiologia), by wzmocnić procesy biologiczne podczas gojenia się tkanek. Nie należy lekceważyć siły profesjonalnej rehabilitacji w procesach zdrowienia.
- W ostatnich latach ortopedia skupia swoją uwagę na możliwościach biologicznego odtwarzania uszkodzonych struktur stawowych, które to metody określane są jako inżynieria tkankowa bądź medycyna regeneracyjna. Nasz ośrodek specjalizuje się właśnie w tego typu procedurach leczniczych, które mogą przywrócić pełną sprawność narządu ruchu, a co najistotniejsze, zmniejszyć ilość pacjentów cierpiących na zwyrodnienie stawów kolanowych.
U podstaw medycyny regeneracyjnej znajduje się nowoczesna fizjoterapia i preparaty lecznicze wspomagające regenerację tkanek, a także poprawa higieny, trybu życia oraz przywrócenie prawidłowego składu diety. Innymi słowy, „prześwietlenie” wszystkich czynników, które mogą być powodem uszkodzenia lub choroby stawów oraz pobudzenie mechanizmów samoregeneracji naszego organizmu.
W przypadku, gdy uszkodzenie chrząstki jest znaczące, niezbędna staje się interwencja chirurgiczna. Biologiczna rekonstrukcja stawów jest próbą odtworzenia tych struktur, które zostały uszkodzone w wyniku urazu bądź choroby zwyrodnieniowej w sposób biologiczny, bez stosowania sztucznych implantów takich jak endoproteza.
Istotą „biologicznej rekonstrukcji” jest również minimalizowanie urazu operacyjnego. Innymi słowy, tak planuje się technikę zabiegu operacyjnego, aby cięcia były minimalne oraz nigdy nie uszkadzały ważnych struktur anatomicznych. Większość operacji wykonuje się techniką artroskopową, a jeżeli to niemożliwe, wykonuje się mininwazyjne cięcia, przeprowadzając operację w wąskich dojściach z asystą kamery artroskopowej lub ultrasonografu (sonosurgery).
Ubytki chrząstki stawowej naprawiane są poprzez wszczepienie matryc (tzw. skafoldów) z komórkami macierzystymi, których celem jest wytworzenie nowej chrząstki stawowej w miejscu jej ubytku lub lepszej regeneracji łąkotek.
Terapie mezenchymalnymi komórkami macierzystymi
Jesteśmy jedynym ośrodkiem na świecie z trzema programami badawczymi z użyciem WJ-MSC, czyli mezenchymalnych komórek macierzystych pozyskiwanych ze sznura pępowinowego noworodków, tzw. galarety Whartona. Obecnie badamy te komórki, wykorzystując je do rekonstrukcji chrząstki stawowej, łąkotek oraz w leczeniu infekcji dostawowych (ortobiologia) w kontekście choroby zwyrodnieniowej stawów. Wszystkie programy badawcze są zatwierdzone przez Komisję Bioetyczną.